Stomatologia zachowawcza

Specjalizujemy się w stomatologii zachowawczej u dzieci i dorosłych, z naciskiem na profilaktykę próchnicy oraz leczenie zębów, dziąseł i języka. Przykładamy dużą uwagę do systematycznego kontrolowania stanu jamy ustnej, zachęcając do tego również naszych Pacjentów. W razie wystąpienia takiej potrzeby wykonujemy leczenie kanałowe pod znieczuleniem oraz kierujemy do naszego protetyka. W przypadku leczenia zachowawczego zębów, szczególnie, jeśli zgłaszają nam Państwo odczucia bólowe, wykonujemy zdjęcie rentgenowskie poszczególnych zębów lub całej szczęki, w celu potwierdzenia lub wykluczenia wstępnie postawionej diagnozy.

Leczenie zachowawcze zębów u dorosłych

Wiemy, że w dalszym ciągu u wielu z Państwa wizyta u dentysty wiążą się ze stresem. Zapewniamy, że z przyjemnością to zmienimy!! Przeprowadzamy leczenie zachowawcze zębów u dorosłych w komfortowych warunkach, korzystając z nowoczesnej aparatury i bezbolesnych znieczuleń. Oferujemy szybkie leczenie próchnicy oraz zabiegi wspomagające prawidłowy stan z zębów, takie jak fluoryzacja, skaling z polerowaniem, piaskowanie czy profilaktyka nadwrażliwych zębów. Przyjmujemy Pacjentów na planowane wizyty, jak i nagłe – w związku z bólem.

Leczenie zachowawcze zębów u dzieci

Leczenie zachowawcze zębów u dzieci wiąże się z profilaktyką mleczaków. One także wymagają opieki stomatologicznej, która wykluczy rozwój bakterii w obrębie jamy ustnej. U dzieci szczególną uwagę zwracamy na prawidłowe mycie zębów, przeprowadzając instruktaż higieny jamy ustnej. Przy zdiagnozowaniu próchnicy podejmujemy się usunięcia chorobowo zmienionej tkanki oraz odbudowania jej za pomocą materiałów światłoutwardzalnych. Zapewniamy, że dysponujemy substancjami oraz metodami umożliwiającymi przeprowadzenie jak najbardziej naturalnego odtworzenia zębów.